Kom til et spændende foredrag d. 25. november kl. 19.00.
I tre årtier var Jes Dorph-Petersen en af Danmarks mest populære tv-værter - men pludselig i 2021 blev hans liv og karriere smadret af en metoo-sag.
Jes blev fyret fra TV 2 og hængt ud som krænker i medierne.
Han mener selv, anklagerne er grundløse og at den advokatundersøgelse, der stemplede ham, er et makværk. Derfor har Jes Dorph i snart 5 år kæmpet for sin ære og retfærdighed.
Nu får du hele historien. Hovedpersonens egen version.
Jes fortæller i Hedensted Centret om processen mod ham - og hvordan det føles, når hele Danmark mistænker ham for krænkelser. Han har måttet opsøge psykologer, terapeuter og præster for ikke at bryde sammen.
Og Jes mener allermest i dag, han kæmper for vores alle sammens retssikkerhed. Ikke mindst mændenes.
Du får et hudløst ærligt oplæg fra Jes. Og bagefter er der åbent for spørgsmål.
Og du må spørge om alting.
For som Jes Dorph siger: "jeg har ikke noget at skjule - og jeg har god samvittighed."
Billetpris: 299,-
Få de bedste tilbud og nyheder direkte i din indbakke og vi lover at vi ikke spammer dig, det hader vi selv!
+45 75 89 18 99
Gesagervej 68-70
Mosetoften 3
Østerled 8
Få de bedste tilbud og nyheder direkte i din indbakke og vi lover at vi ikke spammer dig, det hader vi selv!